Kamuflaż blizn

usuwanie blizn

Specjalnie dobrana igła musi zapewnić idealną giętkość, która daje pewność, że blizna „nie obrazi się” i nie postanowi zwiększyć swojej powierzchni, czyli stać się blizną przerostową.
 
Jakiego rodzaju blizny możesz zamaskować?
 
 
– po przeszczepie włosów
– blizny pooperacyjne
– blizny powypadkowe
– blizny po skaleczeniach
– blizny po oparzeniach
– blizny po szwach
– rozstępy
 
 
Blizna to często pamiątka o której chcesz zapomnieć. W sieci można znaleźć wiele sposobów na jej zakamuflowanie, głównie z pomocą kolorowych kosmetyków.
 
Mikropigmentacja daje Ci tą przewagę, że jest rozwiązaniem trwałym i wodoodpornym. Nie musisz codziennie maskować miejsc, które chcesz ukryć. Nie musisz się martwić, że kamuflaż się zetrze albo zamoczy.
 
Metoda mikropigmentacji Natural Cover pozwala naprawdę ukryć i  zapomnieć to czego nie chcesz pokazywać, albo na co nie masz ochoty patrzeć.
 
 

kamuflaż blizn
kamuflaz blizn

Trwały kamuflaż blizny to mrzonka?

Internet aż kipi od pytań na temat możliwości ukrycia blizn. Przytaczane sposoby są niestety najczęściej rozwiązaniami doraźnymi. Codzienne maskowanie moim zdaniem nie rozwiązuje sprawy. Chyba, że lubisz w nieskończoność wykonywać te same czynności, albo dobierać swoją garderobę i styl bycia w sposób, który zapewni niewidoczność blizny. Zastanawiasz się czasami czy tak już będzie do końca życia?

Blizny to często „pamiątki” wydarzeń o których nie chce się już pamiętać. Nie zawsze muszą to być traumatyczne przeżycia. Właściwie to nie znam osoby, która nie miałaby jakiejś blizny na ciele. Występują one też w miejscach, które nie są eksponowane na co dzień. Skąd w takim razie taki popyt na kamuflaż?

Sam najlepiej wiesz co Ci przeszkadza i co chcesz z tym zrobić. Uważam, że masz prawo czuć się komfortowo we własnej skórze w każdej sytuacji. Nie jestem też zwolenniczką rozwiązań, które dokładają pracy i wymuszają ciągłe inwestowanie w rozwiązanie problemu. Dlatego dzisiaj chciałabym tylko krótko pokazać, że jest trwały i skuteczny sposób na pozbycie się blizn. Nazywa się mikropigmentacja Natural Cover. To zdumiewające, że ta nietuzinkowa metoda naprawdę może znacznie poprawić Twoją atrakcyjność i zapewnić większą swobodę.

kamuflaz blizn

Dlaczego warto wybrać Natural Cover?

Efekt na jaki można liczyć pokażę na przykładzie mojej ostatniej pracy. W tym przypadku sprawa była o tyle trudna, że do zamaskowania nie była sama blizna, ale też tzw. „tatuaż chodnikowy”.

Upadek kolanem na żwir w wieku kilkunastu lat, zostawił mocny ślad. Miało być usuwane chirurgicznie, później laserowo, ale Natural Cover okazało się metodą najmniej inwazyjną. Pigmentacja goi się szybko i nie ma ryzyka powstania kolejnych blizn, jak po zabiegu chirurgicznym. Niby nie przeszkadzało, nie budziło żadnej traumy, ale 20 lat komentarzy w stylu: „masz brudne kolano” i pytań „co ci się stało?”, pomogło podjąć decyzję.

Ponieważ mikropigmentacja w każdym przypadku jest procesem, tutaj też potrzebne były 4 zabiegi, w miesięcznych odstępach.

usuwanie blizn
Blizna przed zabiegiem

Na zdjęciu widać, że praktycznie całe kolano musiało być poddane pigmentacji. W miejscach, gdzie pod skórą nie było żwiru ciągnęły się podłużne blizny.

usuwanie blizn
Kolano po pierwszym zabiegu Natural Cover

Pierwszy zabieg to tak naprawdę testowanie pigmentu i skóry, dlatego jak widać na zdjęciu, rezultat jest daleki od oczekiwań. Zmiana igły i pigmentu do drugiego zabiegu była koniecznością. Delikatna praca pozwala na reagowanie na bieżąco i dobieranie najlepszego rozwiązania. Pośpiech i brawura to najgorsi doradcy dla linergisty.

usuwanie blizn
Blizna po drugim zabiegu Natural Cover

Po drugim zabiegu widać, że decyzja o zmianie pigmentu i igły była słuszna. Tatuaż jest dużo bledszy, a blizny przybierają kolor skóry.

usuwanie blizn
Blizna na kolanie po trzecim zabiegu Natural Cover

Po trzecim zabiegu właściwie już ciężko stwierdzić co ciemnego przebija przez skórę. Kontury są zamazane a blizny praktycznie niewidoczne.

usuwanie blizn
Blizna na kolanie po czterech zabiegach Natural Cover

Na zdjęciu powyżej widać kolano zagojone po czterech zabiegach. Blizn nie widać, chociaż w tym przypadku tak naprawdę nie one stanowiły wyzwanie. Krycie ciemnych śladów jest bardziej problematyczne, bo kolor przebija przez skórę i warstwy jasnego, cielistego pigmentu.

Podczas kamuflażu blizn zawsze warto nastawić się na 2-5 zabiegów. Praca odbywa się etapami, a całe krycie to delikatna warstwa pigmentu dokładana podczas każdego zabiegu, aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu. Wszystko po to żeby był on jak najbardziej naturalny.

Żeby porównać o ile „łatwiej” można zakamuflować samą bliznę poniżej zdjęcie przed i po jednym zabiegu Natural Cover.

usuwanie blizn
Blizna po samookaleczeniu po jednym zabiegu Natural Cover
usuwanie blizn
Zagojony efekt po 1 zabiegu Natural Cover
usuwanie blizn
Proces usuwania blizny metodą Natural Cover
usunieta blizna
Zabieg Natural Cover na bliźnie po operacji uszu. Fioletowa blizna jest już niewidoczna.
usuwanie blizn
Zakamuflowana blizna ciągnąca się równolegle do płatka ucha.

Dzięki mikropigmentacji udaje się zakamuflować każdy rodzaj blizn i rozstępy. Jest to jeden z najlepszych, ponieważ najbardziej trwałych sposobów. Nie ściera się, nie zmywa, długo utrzymuje w skórze. Naprawdę możesz poczuć się jak nowo narodzony, bo moment pozbycia się blizny to niewątpliwie uwalniające doświadczenie. Teraz na dodatek proste.

Wszystkie dostępne na rynku metody pomagają zmniejszyć widoczność blizn, poprawiają ich kondycję, wygląd. Jednak mikropigmentacja Natural Cover prawdopodobnie w najkrótszym czasie, z efektem najbardziej zbliżonym do naturalnego wyglądu skóry, pomaga uporać się z problemem blizn.

Kamuflaż blizn na głowie.

Maskowanie blizn, które zostają po przeszczepie włosów stanowi duży problem. Na szczęście nowoczesne metody transplantacji typu FUE czy SAFER, zostawiają dużo mniejsze spustoszenie. Blizny są drobne i nie tak widoczne. Bardzo często zdarza mi się jednak wykonywać kamuflaże jeszcze po zabiegach metodą STRIP, i są to niestety duże blizny ciągnące się przez cały tył głowy. Nie oznacza to oczywiście, że pozostałe metody są bezinwazyjne i nie wymagają krycia.

Kiedy najczęściej pojawia się problem?

W momencie, gdy linia włosów znowu się przesunęła (niestety jest to nieuniknione), a nie chcesz już kolejnego przeszczepu i planujesz się ogolić. Zdarza się też, że w miarę utraty włosów, wykonano tak dużo  pobrań mikrograftów, że nie ma już skąd ich brać. I znowu, chcesz się ogolić czy zrobić mikropigmentację, ale wiąże się to z odsłonięciem blizn po wcześniejszych zabiegach przeszczepiania cebulek. 

Dla wielu osób jest to poważna przeszkoda i problem wizualny. Dlatego często zapada decyzja o kamuflażu blizn. Niestety nie ma możliwości całkowitego zlikwidowania problemu, ponieważ blizny nie da się usunąć. Jest to zwyrodniała tkanka, która i wyglądem i zachowaniem różni się od zdrowej skóry.

Jak pracować podczas kamuflażu blizn?

Kamuflaż blizn wymaga szczególnej pracy i doświadczenia. Takie miejsca inaczej niż zdrowa skóra przyjmują pigment. Ważna jest lekka praca i odpowiedni dobór pigmentu, który w bliźnie zupełnie inaczej się wyłuszcza w procesie gojenia. Również reakcja na mikropigmentację jest dużo mocniejsza, chociaż występuje z lekkim opóźnieniem. Skłania to niestety wielu linergistów do zbyt mocnej pracy, ponieważ odnoszą wrażenie, że miejsce nie zareagowało i można sobie pozwolić na więcej.

W zabiegach mikropigmentacji często okazuje się, że mniej znaczy więcej. Warto podzielić pracę na etapy. Łatwiej jest dołożyć trochę pigmentu, niż usuwać efekty zbyt mocnej pracy.

Jak wygląda blizna po zabiegu kamuflażu?

Krycie blizny po przeszczepie metodą STRIP

Ta metoda zostawiała największe blizny. Na zdjęciu u góry widzimy, że ciągnie się ona właściwie przez całą szerokość głowy. Zdjęcie na dole z lewej strony pokazuje zagojoną bliznę po pierwszym zabiegu. Została ona lekko przyszarzona, ale dosłownie o pół tonu. Pierwszy zabieg to tak naprawdę test pigmentu i reakcji blizny na pigmentację. W tym przypadku wszystko poszło zgodnie z przewidywaniami. Drugie zdjęcie na dole pokazuje reakcje w trakcie zabiegu. Blizna zawsze reaguje mocniej niż zdrowa skóra i zaczerwienienie utrzymuje się dłużej. 

kamuflaż blizn na głowie
Kamuflaż blizny po przeszczepie włosów

Maskowanie blizny przy dłuższych włosach

Na zdjęciach widzimy jak wyglądała blizna przed zabiegiem mikropigmentacji. Szeroka i ciągnąca się na całą szerokość głowy. Została pokryta metodą Natural Cover z odwzorowaniem cebulek. Gdyby taka blizna wystąpiła u osoby, która nie ma problemu z łysieniem, można byłoby ją zamaskować przy pomocy wrysowania włosów. W przypadku gdy mamy sytuację, w której utrata włosów postępuje, istnieje duża szansa, że w perspektywie czasu trzeba będzie włosy zgolić. Dlatego bezpieczniej jest stworzyć imitacje cebulek, które będą dobrze wyglądały przy każdej długości włosów.

kamuflaż blizn na głowie
Kamuflaż blizny po przeszczepie włosów metodą Strip

Kamuflaż blizny techniką włosa z użyciem metody Natural Cover

W przypadku, gdy mamy bliznę we włosach u osoby, która nie ma problemu z łysieniem i zachodzi bardzo małe prawdopodobieństwo, że fryzura w ciągu kilku lat ulegnie zmianie, możemy wykonać kamuflaż wrysowując pigmentem włosy. Blizna staje się mniej widoczna dzięki temu, że pigmentacja optycznie zlewa się z naturalnymi włosami.

kamuflaż blizn na głowie
Kamuflaż blizny Natural Cover

Praca nad kamuflażem blizn po przeszczepie włosów metodą FUE

Ta metoda transplantacji włosów zostawia dużo mniejsze blizny. Jednak po ogoleniu włosów zostają widoczne ślady, które warto zamaskować. Na tych zdjęciach widać jaka jest różnica w reakcji na mikropigmentację pomiędzy bliznami a zdrową skórą. Zabliźniona tkanka staje się wypukła, ale w procesie gojenia wraca do normalnej postaci.

usuwanie blizny po przeszczepie włosów
Kamuflaż blizn po przeszczepie włosów Natural Cover

Blizna po zabiegu kamuflażu metodą mikropigmentacji Natural Cover

Na zdjęciu powyżej widac bardzo delikatne i jasne cebulki i tak też dobrany pigment oraz igły do zabiegu. Na zdjęciu widać, że po zagojeniu struktura blizny wraca do normy, a nawet staje się często gładsza niż przed zabiegiem.

usuwanie blizn
Kamuflaż blizny po przeszczepie włosów

Imitacja cebulek w bliźnie na głowie

Drobna blizna po skaleczeniu zakamuflowana metodą Natural Cover. Wrysowane cebulki wydają się być za małe w stosunku do tych naturalnych. Trzeba jednak zawsze pamiętać, że pigment w skórze „osiada” i staną się one większe po wygojeniu.

kamuflaż blizn na głowie
Kamuflaż blizny po skaleczeniach na głowie
kamuflaż blizn
Cebulki wrysowane w bliznę techniką Natural Cover.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kamuflażu blizn lub dostać wycenę swojego przypadku wyślij zdjęcie blizny na [email protected] lub zadzwoń pod numer 694 430 810. Chętnie pomogę.